א.נ. – האל"ף בי"ת של הזיווד


נכתב על ידי: איריס סער

שמשון ולבנה שמואל קיבלו אותי במשרדי א.נ. זיווד בעכו בצניעות ובחביבות. למרות ההכנה מראש, נראה שהם עדיין מופתעים שעורכים עליהם כתבה. בסיום פגישתנו אמרתי להם שעל הדרך המדהימה שעשו בעשור האחרון מגיעה להם יותר מכתבה אחת.

ישבנו על כוס קפה, הם מספרים ואני מקשיבה. ביקשתי קצת היסטוריה וקיבלתי. הנגיעה בתחום הזיווד נעשתה כבר בשירות הצבאי של שמשון ב-8200 הנחשקת. הזרע נזרע ועם השחרור הוא נבט במשך שלוש שנים באלסינט, שם החלה הקריירה של שמשון כזווד. בהמשך, במפעל קרן, כמו סטז'ר ברפואה, הוא עבר את כל תחנות הזיווד – גרדים, שקעים, ניקוב ותכנות. כשעבר לעבוד במפעל הצבע של דיין תעשיות, סייע בהקמת תחום הזיווד, ומשם יצא כבר בשל לפתוח עסק עם אשתו לבנה ושותף נוסף.

המפנה הגדול חל בשנת 2005, עם הקמת המפעל העצמאי במבנה שכור ורחב, בעידודה ותמיכתה של לבנה (תמיד זו האישה). "התחלנו ארבעה אנשים עם קומץ לקוחות, שהזמינו בעיקר זיווד אלקטרוני לתחום ההייטק," נזכר שמשון בחיוך נוסטלגי, "והיום אנחנו ארבעים עובדים, שעובדים 24/7 ומספקים זיווד אלקטרוני משוכלל ללקוחות מכל רחבי הארץ וממגוון התעשיות: רפואה, ביטחון, תקשורת וסיבים אופטיים."

השמועה על רמת האיכות והשירות של א.נ. זיווד התגלגלה מפה לאוזן, והובילה את המפעל למעמד הנוכחי שלו: קבלן ייצור לחברות ההיי-טק המובילות בישראל. חברה שמפתחת ומייצרת עיבודי מתכת שעומדים בתקן 9001-2000ISO, ומספקת ייעוץ טכני ופתרונות הנדסיים וטכנולוגיים משלב הרעיון ועד להפקת המוצר המוגמר. אפילו אני, הדיוטה מושלמת בתחום, התרשמתי ממגוון הפעילות התוססת מסביב: ייצור מארזים, תכנון וייצור זיווד אלקטרוני, עיבוד שבבי, צביעה רטובה וצביעה באבקה, הדפסות משי, הרכבות מכניות של מכלולים, ייצור מגוון מוצרים ממגוון חומרים, בניית שלדות...

את המנגינה הזאת אפשר לנגן רק עם יכולות טכנולוגיות מתקדמות ומגוונות של חיתוך בלייזר, מכונות cnc לניקוב כיפוף וכרסום, מכונות ואמצעים מתקדמים להחדרת קשיחים, לחריטה, לגימורים, לריתוך ולליטוש.

לאחרונה התווספו לקו המפעל שתי כרסומות תוצרת 'דוסן'. לבנה ושמשון סיפרו לי בהתלהבות גם על מכונת ביקורת ע"י צילום שהזמינו, שמצלמת את המוצר בכל שלב ובודקת אותו מול המודל. לדבריהם, מדובר כנראה במכונה הראשונה מסוגה שמגיעה לארץ.

"דירנית זה שירות מצוין ומנצח," הם מצהירים פה אחד. "זו חברה עם תקשורת בינאישית מעולה, שנותנת לך תחושה של משפחה. מדובר במקצוענים, שהמכונות, הייעוץ, ההדרכה, השירות והיחס הטוב שלהם – שווים כל השקעה. קשה להתחרות בהם."

אחרי כמה דקות נוספות של סמול טוק סגרתי את הלפ-טופ, לא לפני שנפרדתי מהזוג החביב ואיחלתי להם שיתגשם חלומם: לרכוש מבנה משלהם עם אולם ייצור גדול יותר, ולהמשיך לצמוח. עם הרקורד הנוכחי – הסיכויים טובים פלוס.
א.נ. זיווד – מגיע להם ביג לייק!